aplikacje internetowe katowice

Stworzyć to nie skomplikowana sprawa- wymaga dużego nakładu pracy, sporego zespołu programistów.
Aczkolwiek jak na rozwiązania indywidualne przystało, warto swoje odczekać i zainwestować trochę więcej, a na pewno rozwiązanie przekroczy nasze oczekiwania.
Dlaczego dobrze jest zainwestować w indywidualne programy?

Definicja aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang.

web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej. W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW.

Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np.

PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji.

Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta. Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia.

Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np.

serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa

Cytat z Wiki: Aplikacja użytkowa

Oprogramowanie użytkowe lub oprogramowanie aplikacyjne ? każdy samodzielny program lub element pakietu oprogramowania, który nie jest zaliczany do oprogramowania systemowego lub programów usługowych (narzędziowych). Inaczej, to oprogramowanie oferujące bezpośredni kontakt z człowiekiem, czyli realizujące interakcję z użytkownikiem komputera. Oprogramowanie użytkowe przeznaczone jest do wykonywania czynności oraz rozwiązywania problemów zadanych przez tego użytkownika i wymaga uprzedniego uruchomienia systemu operacyjnego, na którym to oprogramowanie zostanie uruchomione. Określenia takie jak program użytkowy, aplikacja czy aplikacja użytkowa są określeniami bliskoznacznymi dla oprogramowania użytkowego.
Bywa ono również mylone lub utożsamiane z oprogramowaniem usługowym (narzędziowym)1.
W polskiej wersji systemu operacyjnego OS X zamiast terminu ?aplikacja? używany jest termin ?program?.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oprogramowanie_użytkowe

Tworzenie aplikacji internetowych

aplikacje internetowe katowice Internet przepełniony jest różnymi aplikacjami, które mogą być internautom bardziej lub mniej potrzebne, ale z których muszą oni korzystać, żeby być na bieżąco z różnymi internetowymi nowinkami.
Tworzeniem aplikacji internetowych zajmują się informatycy, graficy i webmasterzy, którzy dobrze wiedzą, że ich aplikacje muszą różnić pomiędzy sobą parametrami w zależności od tego, na jakie sprzęty są przeznaczone.
Aplikacje przeznaczone na laptopy mogą posiadać bogatą grafikę, natomiast aplikacje przeznaczone na telefony muszą posiadać po prostu podstawowe parametry pozwalające im na funkcjonowanie, ponieważ w przeciwnym razie mogłyby zawieszać telefony.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także aplikacje gier komputerowych..